معرفی صنایع مقواسازی ایران

یازار :

+0 به یه ن

معرفی صنایع مقواسازی ایران

معرفی صنایع مقواسازی ایران

صنایع مقواسازی

امروزه نوع مقوای به کاررفته در جعبه های پیتزا و فست فود مورد توجه صنایع بسته بندی قرار گرفته که از دو جهت حائز اهمیت است: اولا بهداشتی بودن مقوا به دلیل تماس مستقیم با غذا و دوم مقاومت آن در برابر گرما، رطوبت، روغن غذا و … . به همین دلیل صنایع چاپ به دنبال همکاری با بهترین کارخانجات تولید کننده مقوا هستند تا رضایت و اطمینان مشتری را به لحاظ کیفیت جلب کنند.

در متن زیر تعدادی از برند های تولید کننده مقوا را معرفی می کنیم که برخی از آن ها با مجموعه ایرانیان پک همکاری داشته اند.

شرکت مقوا مروارید صفا دشت

صنایع مقواسازی

به عنوان اولین مجموعه در سال ۱۳۸۹موفق به کسب مجوز بهداشت و سیب سلامت از سازمان غذا و دارو شد.با کمک سه خط تولید ورق، دستگاه های تبدیل اتوماتیک مدرن و به‌روزترین متد تولید ظرفیت بالای این شرکت محقق شده است و این مجموعه با رعایت اخلاق کاری و کیفیت بالای محصولات توانسته در بازار جایگاه خوبی کسب کند.

نکته جالب در مورد این مجموعه افزایش تعداد پرسنل علی رقم رکود اقتصادی در چند سال اخیر است که نشان از موفقیت آمیز بودن فعالیت آنان در این سالها دارد.این شرکت در فضایی بالغ بر پنج هزار متر مربع دارای سالن های متعدد تولید و انبار های مختلف فعالیت دارد و توانسته الزامات و استاندارد های اخذ مجوز از ادارات دو لتی را کسب نماید.

صنایع مقواسازی
صنایع مقواسازی

شرکت تولیدی و صنعتی اصفهان بدر

صنایع مقواسازی

در سال 1362 تاسیس شد و به تولید مقوای ضخیم از آخال کاغذ جهت استفاده در جعبه های کفش و شیرینی پرداخت. این مجموعه موفق شد به تدریج سیستم تولید خود را ارتقا داده و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته خط تولید خود را از حالت دستی خارج نماید. و با افزودن دستگاه های جدید و تغییر سیستم تولید در حال حاضر اقدام به تولید مقوا در اوزان و ابعاد مختلف نموده و همچنین با لامینه کاغذ و پلیمر بر روی مقوا بسته بندی های متنوعی برای انواع محصولات تولید می نماید. صنایع مقواسازی

از سال 1387 واحد چاپ و بسته بندی مقوا نیز به خط تولید اضافه شده است که علاوه بر کاهش ضایعات و قیمت تمام شده محصولات در طی حمل و نقل به چاپخانه و جعبه سازی ، با ارایه جعبه آماده مصرف و شرینک شده به مصرف کننده نهایی باعث حذف آلودگی های میکروبی و شیمیایی ثانویه در مسیر تولید جعبه می گردد. جعبه پیتزا خاص

معرفی صنایع مقواسازی ایران

صنایع مقوا سازی

گروه صنایع کاغذ پارس

صنایع مقواسازی

در سال ۱۳۴۶ در شمال خوزستان با هدف استفاده از باگاسِ تولید شده در کارخانه نیشکر هفت تپه تأسیس شد و در سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید. دلیل این اقدام و سرمایه گذاری بر روی محصولی به نام باگاس این است که برای تولید خمیر (پالپ) و در پیِ آن تولید کاغذ، دو منبع وجود دارد: درخت – محصولات کشاورزی.

از آنجایی که کشور ایران از نظر بارندگی جزء مناطق خشک و نیمه خشک به شمار می‌رود و همچنین از منابع جنگلی وسیع برخوردار نیست، هیچگاه محل مناسبی برای تولید کاغذ از درخت نبوده و نخواهد بود. اما استفاده از محصولات کشاورزی که مهمترین آنها باگاس می باشد، یکی از مزیت‌های غیرقابل انکار در ایران و در خاورمیانه به شمار می‌آید. این کارخانه پس از راه اندازی تا مدت‌ها تنها تأمین کننده کاغذ چاپ و تحریر داخل کشور بود.

منبع : مطالب وبلاگ ایرانیان پک  • [ ]