سیب‌زمینی کنجدی تنوری

یازار :

+0 به یه ن


 سیب‌زمینی کنجدی تنوری یک پیش غذا و میان وعده خوشمزه برای آن دسته از افرادی است که تمایل به خوردن سیب‌زمینی با طعم و مزه جدید دارند.

سیب زمینی تنوری کنجدی


مواد لازم برای تهیه سیب‌زمینی کنجدی تنوری

سیب‌زمینی متوسط ۴ عدد

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس ۲ قاشق غذاخوری

نمک دریا ۱ قاشق غذاخوری

پاپریکا ۱ قاشق غذاخوری

کنجد ۱ قاشق غذاخوری

پودر چیلی ۱ قاشق غذاخوری

فلفل سیاه مقداری

طرز تهیه سیب‌زمینی کنجدی تنوری

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. روی سینی فر کاغذ آلومینیوم بکشید و کف آن را با روغن چرب کنید.

در تهیه این پیش غذا می‌توانید از کیسه‌های مخصوص فر که برای پخت انواع غذاها در فر مناسب است استفاده کنید. اگر از کیسه فر برای تنوری کردن سیب‌زمینی‌ها استفاده می‌کنید ابتدا سیب‌زمینی‌ها را به تکه‌های متوسط خرد کنید و درون کیسه بریزید و سپس درون کیسه کمی روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و ادویه‌ها را که شامل نمک دریا، پاپریکا، پودر چیلی و فلفل سیاه هستند به آن اضافه کنید و سپس کیسه را روی سینی فر که با فویل پوشانده‌اید قرار دهید و در فر بپزید.

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه سیب‌زمینی‌ها را از فر خارج کنید و از کیسه در بیاورید. سینی فر را با روغن سرخ‌کردنی بهار الماس چرب کنید. سپس سیب‌زمینی‌ سرخ کرده  را روی سینی فر بچینید و روی آن‌ها را کنجد بریزید و دوباره تا زمانی که کنجدها طلایی شوند در فر قرار دهید.

اگر از کیسه برای تنوری کردن سیب‌زمینی‌ها استفاده نمی‌کنید، سیب‌زمینی‌ها را ابتدا ۱۰ دقیقه آب‌پز کنید. سپس از آب خارج کنید و اجازه دهید آب سیب‌زمینی‌ها کاملا گرفته شود. بعد از اینکه سیب‌زمینی‌ها را به تکه‌های متوسط خرد کردید، آنها را روی سینی فر بچینید و سپس روی آن روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به همراه ادویه‌ها بریزید. سعی کنید روغن همه جای سیب‌زمینی‌ها را بپوشاند. سیب‌زمینی‌ها را درون فر قرار دهید. بعد از ۱۰ دقیقه روی سیب‌زمینی‌ها کنجد بریزید و دوباره آن را در فر قرار دهید و تا زمانی که کنجدها طلایی شوند صبر کنید. سپس سیب‌زمینی‌ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود.

سیب‌زمینی‌ها برای سرو کردن آماده هستند. به همراه این پیش‌غذا می‌توانید از انواع سس‌ها استفاده کنید.

سرخ کردن عمیق

برای تهیه غذاهای سرخ‌کردنی به روش عمیق الزاما نیاز به استفاده از دستگاه سرخ‌کن نیست. تنها وسایلی که برای سرخ کردن غذاها به این روش نیاز دارید، یک ماهیتابه با ارتفاع زیاد و کفگیر یا انبر مناسب برای بیرون آوردن غذاها از روغن هستند. همچنین به یک سبد برای قرار دادن غذاها بعد از سرخ کردن به منظور خروج روغن اضافی، نیاز دارید. در این پست از مجله بهار تکنیک‌های آسان برای سرخ کردن عمیق غذا بدون دستگاه سرخ‌کن را به شما آموزش می‌دهیم.

 مراحل و تکنیک‌های سرخ کردن عمیق غذا:

  1. ابتدا یک ماهیتابه مناسب با ارتفاع زیاد را که برای سرخ کردن غذا مناسب باشد، انتخاب کنید. سپس روغن سرخ‌کردنی بهار یا بهار الماس را تا نیمه ارتفاع ماهیتابه، درون آن بریزید. فاموش نکنید که برای سرخ کردن عمیق، روغن خیلی داغ می‌شود و زمان سرخ کردن هم طولانی است. بنابراین برای اینکه روغن نسوزد حتما از روغن‌های مخصوص سرخ‌کردنی استفاده کنید که اگر برای مدت طولانی در دمای بالا باشند، نمی‌سوزند.
  2. معمولا اگر ارتفاع دیواره ماهیتابه در حدود ۲۰ سانتی‌متر باشد، می‌توانید آن را تا ارتفاع ۱۰ سانتی‌متر از روغن سرخ‌کردنی پر کنید. از آنجایی که در این روش مصرف روغن سرخ‌کردنی زیاد است، بهتر است قطر ماهیتابه کم باشد و در عوض ارتفاع آن زیاد باشد تا روغن کمتری مصرف کنید. در روش سرخ کردن عمیق، مواد غذایی برای سرخ شدن باید حتما در روغن شناور باشند.
  3. روغن را تا دمای ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد داغ کنید. برای اینکه روغن را تا دمای مناسب حرارت دهید بهتر از دماسنج‌هایی استفاده کنید که توانایی اندازه‌گیری دما در این محدوده دمایی را دارند. معمولا وقتی غذا را داخل روغن داغ می‌ریزید، درجه حرارت روغن افت می‌کند؛ به همین دلیل به منظور یکنواخت ماندن دمای روغن، بعد از اینکه غذا را داخل روغن ریختید، ابتدا کمی درجه حرارت را بالا ببرید و سپس آن را کم کنید تا دمای روغن یکنواخت و بدون تغییر بماند.
  4. وقتی غذا را در روغن سرخ کردید و به اندازه کافی سرخ شد، آن را از روغن بیرون بیاورید و در یک سبد قرار دهید تا روغن اضافی آن خارج شود و سپس آن را روی کاغذ یا حوله مخصوص قرار دهید تا تمام روغن اضافی آن گرفته شود. این کار باعث می‌شود تا غذای سرخ‌شده برشته بماند و به اصطلاح خمیر نشود.
  5. ماهیتابه و ظرفی را که برای سرخ کردن غذا استفاده می‌کنید نباید زیاد بزرگ و یا بیش از حد کوچک باشد. جای مواد غذایی در تابه باید باز باشد.
  6. مواد غذایی برای سرخ کردن باید کاملا خشک باشند؛ در غیراین‌صورت روغن به اطراف می‌پاشد و حتی امکان آتش گرفتن تابه وجود دارد. در مواردی که در حین سرخ کردن روغن آتش می‌گیرد به هیچ عنوان روی آن آب یا مواد دیگر مثل شکر و آرد نریزید. برای خاموش کردن آتش از حوله و یا کپسول آتش‌نشانی استفاده کنید.
  7. وقتی غذا را در روغن داغ می‌ریزید، روند سرخ شدن غذا بسیار سریع اتفاق می‌افتد. اگر می‌خواهید غذا در حالت سرخ کردن فقط نیم‌پز شود، تنها ۳۰ ثانیه سرخ کردن کافی است. هرچه تکه‌های غذا کوچک‌تر باشد، روند سرخ شدن آن سریع‌تر پیش می‌رود.
  8. استفاده از حوله و کاغذ مخصوص برای گرفتن روغن اضافی غذای سرخ‌کرده ضروری نیست اما اکیدا توصیه می‌شود. حوله و کاغذ مخصوص، روغن اضافی غذا را به راحتی جذب می‌کنند و اجازه می‌دهد غذا ترد بماند. به‌علاوه اگر روغن اضافی غذا بعد از سرخ کردن گرفته شود، میزان چربی آن کمتر خواهد شد.


 


جعبه سیب زمینی و سیب زمینی سرخ کرده

یازار :

+0 به یه ن
بدن پس از خوردن سیب زمینی سرخ شده

سیب زمینی سرخ شده به عنوان یک خوراکی خوشمزه و پرطرفدار اما مضر شناخته می شود. سیب زمینی سرخ شده به طور معمول همراه با  فست فودها  مانند چیز برگر ، مرغ سوخاری و ماهی سرخ شده سرو می شود، از این رو، به راحتی در دسته خوراکی های ناسالم برای شما قرار می گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، اما آیا می دانستید که سیب زمینی سرخ شده می تواند منبع خوبی از مواد مغذی نیز باشد؟ آنچه برای بدن پس از مصرف سیب زمینی سرخ شده رخ می دهد تا حد زیادی به روش آماده کردن آن بستگی دارد. همچنین اگر سیب زمینی سرخ کرده از رستورانی سفارش دادید حتما به نوع بسته بندی و جعبه سیب زمینی سرخ کرده  دقت کنید و از بهداشتی بودن آن مطعمن شوید . 

سرشار از چربی های اشباع است

سیب زمینی سرخ شده که در روغن زیاد غوطه‌ور بوده است، احتمالا سرشار از چربی های اشباع است. مصرف بیش از حد چربی های اشباع می تواند سطوح  کلسترول بد خون  را افزایش داده و به طور بالقوه خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد.

به گفته کلینیک کلیولند، سهم چربی اشباع از کل کالری دریافتی روزانه یک فرد نباید بیش از 10 درصد باشد. اگر کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی را هدف قرار داده اید، میزان این سهم برابر با 7 درصد توصیه شده است. پس اگر یک رژیم غذایی حاوی 1,700 کالری در روز را مصرف می کنید، سهم 10 درصد چربی اشباع برابر با 170 کالری است که به طور متوسط 18 تا 19 گرم در روز می شود. یک وعده سیب زمینی سرخ شده می تواند به راحتی این مقدار را افزایش دهد، از این رو باید به اندازه پرس مصرفی خود توجه داشته باشید.

 


به یک شرط، مواد مغذی بسیاری را در اختیار بدن شما قرار می دهد

آیا می دانستید که سیب زمینی سرخ شده می تواند برای شما خوب باشد؟ این درست است، اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آماده کردن سیب زمینی سرخ شده بدون کندن پوست آن و استفاده از روغن کم است. پوست سیب زمینی منبع خوبی از مواد مغذی است که این محصول ارائه می کند.

زمانی که درباره سیب زمینی سرخ شده صحبت می کنیم، بیشتر اوقات پوست سیب زمینی ها کنده شده و در روغن زیاد غوطه‌ور می شوند. برخی از مواد مغذی سیب زمینی در پوست آن وجود دارند، از این رو، پوست کندن به حذف آنها منجر می شود.

یک سیب زمینی سفید اندازه متوسط می تواند 620 میلی گرم پتاسیم، 45 درصد از ارزش روزانه ویتامین C، و 3 گرم پروتئین ارائه کند. افزون بر این، تنها 110 کالری در آن وجود دارد و 26 گرم از کربوهیدرات های پیچیده - نوعی مفید از کربوهیدرات ها - تامین می کند. همچنین، سیب زمینی سفید منبع خوبی برای ویتامین B6 است.

در صورتی که خودتان آن را آماده کنید، گزینه خوبی برای کاهش وزن است

اگرچه سیب زمینی سرخ شده که در فروشگاه های فست فود عرضه می شود خوشمزه و وسوسه کننده است، اما شما می توانید با آماده کردن سیب زمینی سرخ شده در خانه بر میزان کالری و چربی اشباع دریافتی از آن نظارت داشته باشید.

شما می توانید سیب زمینی ها را بدون این که پوست بکنید برش زده، مقدار کمی روغن زیتون روی آنها ریخته و در فر کباب کنید. همچنین، شما می توانید از گیاهان دارویی مانند  رزماری  به عنوان چاشنی استفاده کنید تا محتوای کلی نمک سیب زمینی سرخ شده را کاهش دهید. این می تواند به معنای دریافت مواد مغذی بیشتر و چربی اشباع و سدیم کمتر باشد.

سیب زمینی احساس سیری را در شما تقویت خواهد کرد

سیب زمینی به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی سرکوب کننده اشتها شناخته می شود. شاخص سیری غذاهای رایج که توسط دپارتمان بیوشیمی دانشگاه سیدنی منتشر شد و در آن سطوح احساس سیری ناشی از مصرف غذاهای مختلف با یک نان سفید متوسط مقایسه شد، نشان داد که سیب زمینی در ایجاد احساس سیری سه برابر بهتر از نان سفید عمل می کند.

از این رو، اگر سیب زمینی سرخ شده را در خانه تهیه کنید نه تنها می توانید مواد مغذی بیشتری را از آن دریافت کنید، بلکه می توانید احساس سیری را بیش از هر غذای دیگری تجربه کنید.

سیب زمینی سفید سالم‌تر از سیب زمینی شیرین سرخ شده است

اگرچه سیب زمینی شیرین به عنوان نوعی سالم‌تر از سیب زمینی شناخته می شود، اما سیب زمینی سفید عادی نیز تقریبا مواد مغذی مشابه با آن را ارائه می کند. از تفاوت های اندکی که بین این دو وجود دارد می توان به محتوای  بتاکاروتن  - پیش‌سازی برای ویتامین A - در سیب زمینی شیرین اشاره کرد که موجب رنگ نارنجی آن می شود.

به طور کلی، اگر سیب زمینی سرخ شده را به روشی سالم در خانه تهیه کنید، چندان هم خوراکی بد و مضری نخواهد بود.


یا اولین باش , یا بهترین!

یازار :

+0 به یه ن
کد خبر: 447534
تاریخ انتشار: 14 دی 1399 - 11:18
5 دانستنی خواندنی  فست فود مک دونالد !


مک دونالد برندی است که علاوه بر اول بودن در صنعت رستوران داری , طبق نظرات مردم در طول سال های متعدد  بهترین رستوران هم نام گزاری شده است ! میخوای راجبش بیشتر بدونی ؟ بخون !

تاریخچه رستوران مک دونالد  | McDonald’s History

 


رستوران مک دونالد یکی از معروف ترین رستوران های فست فودی دنیا هست که وقتی به شهرت رسید اکثر رستوران های فست فودی علاقه داشتند که سبک کسب و کار و حتی چیدمان رستوران خودشان را شبیه مک دونالد کنند زیرا مردم با رستوران های  مک دونالد توانستند ارتباط  خوبی برقرار کنند و احساس خوبی در محیط این رستوران داشته باشند.

 از کیفیت غذاها و اختصاصی بودن آن ها تا رفتار کارکنان رستوران همگی انحصارا مخصوص این رستوران بوده است .

در سال1967 اولین شعبه رستوران مک دونالد در کانادا افتتاح شد و تا سال 1998 تعداد رستوران های این برند به 12000 عدد رسیده بود و در اوایل قرن 21  رستوران مک دونالد بیش از 36000  شعبه  در 110 کشور تاسیس کرده بود .

 رشد و گسترش رستوران های مک دونالد در دهه 1990 به مقداری زیاد شده بود که مردم می گفتند هر 5 ساعت یک رستوران مک دونالد در گوشه ایی از دنیا افتتاح می شود.خ

رستوران های مک دونالد با داشتن یک سبک واحد و منحصر به فرد خودشون همراه با نگه داشتن کیفیت غذاهایشان در طول سالیانی که تاسیس شده است که کار بسیار دشواری است توانسته  به شهرت جهانی برسد .

مک دونالد بزرگ ترین رستوران زنجیره ای فست فود در سرتاسر جهان است و در 110 کشور مدرن دنیا  شعبه دارد و روزانه 57   ملیون مشتری سرویس دهی می کند .این شرکت یکی از شرکت های موفق در دنیای کسب و کار است که تبدیل به یک مرجع بزرگ برای رستوران دارانی شده است که می خواهند کسب و کار خودشان شروع کنند .


اختصاصی بودن مک دونالد  | McDonald’s exclusivity


یکی از بزرگ ترین رمز های موفقیت مک دونالد اختصاصی بودن اجزا آن است . طرز برخورد کارکنان , رنگ لوگو این برند , طرز تهیه  همبرگر ها و فست فود هایش , چیدمان و نظم رستوران , نوشابه هایی که استفاده می کند  و از همه مهم تر نوع بسته بندی غذا هایش تمامی نکاتی بود که مک دونالد در آنها منحصر به فرد است .

این برند وقتی به شهرت رسید اکثر برند های مرتبط با صنف کاریش آرزو داشتند که با مک دونالد همکاری متقابل داشته باشند که از جمله این برند ها شرکت کوکاکولا , بزرگترین شرکت تولید نوشابه های گاز دار ,بود..

شرکت کوکاکولا به طور اختصاصی برای این رستوران نوشابه تولید می کند و در لیوان های جالبی با طرح اختصاصی مک دونالد به دست مشتریان همراه غذایی که سفارش داده اند , می رساند .

بسته بندی های فست فود این رستوران به مشتریان خود, احساس خوبی می دهد . جعبه های همبرگر, جعبه های پیتزا , جعبه سیب زمینی  و سایر بسته بندی ها به طور اختصاصی طراحی شده و به تولید انبوه رسیده است .

از این رو شرکت های بسته بندی در سراسر دنیا برای برآورده کردن نیاز های مشتری سبک خط تولید بسته بندی های غذای خودشان را تغییر دادند . در کشور خودمان شرکت چاپ و بسته بندی ایرانیان پک در این صنعت یکه تاز هست . جعبه پیتزا , جعبه برگر , جعبه سیب زمینی ایرانیان پک به طور اختصاصی برای برخی از مشتری ها به سبک جعبه های فست فود مک دونالد طراحی شده است که در سایت این شرکت میتوانید نمونه های آن را مشاهده کنید .

همبرگر مک دونالد  | McDonald’s Hamburger

مک دونالد تنها در نام رستوران خود برند نیست بلکه همبرگر های این رستوران یکی از معروف ترین همبرگر های دنیا است واز  خیلی از رستوران هایی که به صورت اختصاصی فقط همبرگر سرو می کنند از  طرز تهیه همبرگر مک دونالد استفاده می کنند .

مک دونالد به تدریج به محبوب ترین رستوران ها برای خانواده های مختلف تبدیل شد . قیمت منصفانه و طعم لذیذ همبرگر هایش آن را به رستوران مورد علاقه کودکان  و خانواده  ها کرد.

کارکنان مک دونالد  | McDonald’s Staff

مک دونالد با داشتن شعبه های متعدد تو اکثر کشور ها , کارکنان بسیار زیادی را تا الان استخدام کرده است . شما پیش خود حساب کنید این کارکنان , رستورانی که در آن مشغول به کار هستند را به آشنایان خود معرفی کنند . این امر یک بازاریابی کلامی بسیار قوی برای این برند است . طبق تحقیقات مسن ترین فردی که در این رستوران کار میکند 92 سال سن دارد و در سنگاپور همراه با 8 فرزند خود زندگی میکند .

یک کمپانی آمریکایی مسابقه ای با نام «صدای مک دونالد» برگزار می کند . برنده این مسابقه در سال 2017 بیش از 25 هزار دلار جایزه دریافت کرد و از چهره های معروف سینما برای داوری این مسابقه دعوت کرند .

منبع خبری با کد خبری 447534 سایت اتاق نیوز 


معرفی صنایع مقواسازی ایران

یازار :

+0 به یه ن

معرفی صنایع مقواسازی ایران

معرفی صنایع مقواسازی ایران

صنایع مقواسازی

امروزه نوع مقوای به کاررفته در جعبه های پیتزا و فست فود مورد توجه صنایع بسته بندی قرار گرفته که از دو جهت حائز اهمیت است: اولا بهداشتی بودن مقوا به دلیل تماس مستقیم با غذا و دوم مقاومت آن در برابر گرما، رطوبت، روغن غذا و … . به همین دلیل صنایع چاپ به دنبال همکاری با بهترین کارخانجات تولید کننده مقوا هستند تا رضایت و اطمینان مشتری را به لحاظ کیفیت جلب کنند.

در متن زیر تعدادی از برند های تولید کننده مقوا را معرفی می کنیم که برخی از آن ها با مجموعه ایرانیان پک همکاری داشته اند.

شرکت مقوا مروارید صفا دشت

صنایع مقواسازی

به عنوان اولین مجموعه در سال ۱۳۸۹موفق به کسب مجوز بهداشت و سیب سلامت از سازمان غذا و دارو شد.با کمک سه خط تولید ورق، دستگاه های تبدیل اتوماتیک مدرن و به‌روزترین متد تولید ظرفیت بالای این شرکت محقق شده است و این مجموعه با رعایت اخلاق کاری و کیفیت بالای محصولات توانسته در بازار جایگاه خوبی کسب کند.

نکته جالب در مورد این مجموعه افزایش تعداد پرسنل علی رقم رکود اقتصادی در چند سال اخیر است که نشان از موفقیت آمیز بودن فعالیت آنان در این سالها دارد.این شرکت در فضایی بالغ بر پنج هزار متر مربع دارای سالن های متعدد تولید و انبار های مختلف فعالیت دارد و توانسته الزامات و استاندارد های اخذ مجوز از ادارات دو لتی را کسب نماید.

صنایع مقواسازی
صنایع مقواسازی

شرکت تولیدی و صنعتی اصفهان بدر

صنایع مقواسازی

در سال 1362 تاسیس شد و به تولید مقوای ضخیم از آخال کاغذ جهت استفاده در جعبه های کفش و شیرینی پرداخت. این مجموعه موفق شد به تدریج سیستم تولید خود را ارتقا داده و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته خط تولید خود را از حالت دستی خارج نماید. و با افزودن دستگاه های جدید و تغییر سیستم تولید در حال حاضر اقدام به تولید مقوا در اوزان و ابعاد مختلف نموده و همچنین با لامینه کاغذ و پلیمر بر روی مقوا بسته بندی های متنوعی برای انواع محصولات تولید می نماید. صنایع مقواسازی

از سال 1387 واحد چاپ و بسته بندی مقوا نیز به خط تولید اضافه شده است که علاوه بر کاهش ضایعات و قیمت تمام شده محصولات در طی حمل و نقل به چاپخانه و جعبه سازی ، با ارایه جعبه آماده مصرف و شرینک شده به مصرف کننده نهایی باعث حذف آلودگی های میکروبی و شیمیایی ثانویه در مسیر تولید جعبه می گردد. جعبه پیتزا خاص

معرفی صنایع مقواسازی ایران

صنایع مقوا سازی

گروه صنایع کاغذ پارس

صنایع مقواسازی

در سال ۱۳۴۶ در شمال خوزستان با هدف استفاده از باگاسِ تولید شده در کارخانه نیشکر هفت تپه تأسیس شد و در سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید. دلیل این اقدام و سرمایه گذاری بر روی محصولی به نام باگاس این است که برای تولید خمیر (پالپ) و در پیِ آن تولید کاغذ، دو منبع وجود دارد: درخت – محصولات کشاورزی.

از آنجایی که کشور ایران از نظر بارندگی جزء مناطق خشک و نیمه خشک به شمار می‌رود و همچنین از منابع جنگلی وسیع برخوردار نیست، هیچگاه محل مناسبی برای تولید کاغذ از درخت نبوده و نخواهد بود. اما استفاده از محصولات کشاورزی که مهمترین آنها باگاس می باشد، یکی از مزیت‌های غیرقابل انکار در ایران و در خاورمیانه به شمار می‌آید. این کارخانه پس از راه اندازی تا مدت‌ها تنها تأمین کننده کاغذ چاپ و تحریر داخل کشور بود.

منبع : مطالب وبلاگ ایرانیان پکافزایش فروش رستوران و فست فود در شب یلدا 99

یازار :

+0 به یه ن

افزایش فروش شب یلدا رستوران

برای بیشتر ایرانی ها یلدا یعنی طولانی ترین شب سال، دورهمی و شب نشینی، خوردن خوراکی هایی نظیر هندوانه و نهایتا کنارگذاشتن دستگاه های هوشمند مثل گوشی و تبلت! اما برای ایرانی هایی که صاحب کسب و کار هستند، یلدا به عنوان فرصتی برای فروش بیشتر و ایجاد کمپین های تبلیغاتی به شمار می رود.

برای مناسبت های باستانی مثل یلدا با توجه به هیجان و شوق مشتریان برای خرید کالاهایی که شاید در سایر ایام سال تمایلی به آن ها نشان نمی دهند باید استراتژی های ویژه ای در نظر گرفت و فست فود ها و صاحبان رستوران ها نیز از این قاعده پیروی می کنند.

اما علی رقم همه تلاش هایی که برای جذب مخاطب انجام می‌شود، تنها بخشی از آنها از فرصت طلایی شب یلدا به خوبی استفاده می‌کنند.

 

افزایش فروش شب یلدا رستوران

1-برای مشتریان به چشم بیایید!

افزایش فروش شب یلدا رستوران

تمیز و مرتب بودن فست فود و رستوران بیشتر از قبل برای مشتری مهم است. قیمت پایین یک محصول یا تزیینات مربوط به یلدا از پشت شیشه ی باران خورده و خاک گرفته مشتریان زیادی را جذب نمی کند. استفاده از دکوراسیون و تزییناتی با تم شب یلدا نیز باید به صورت حرفه ای صورت پذیرد که به عنوان مثال استفاده از رنگ های قرمز،صورتی و سفید در تزیینات به این موضوع کمک می کند.

 

2-نقدا تخفیف بدهید

افزایش فروش شب یلدا رستوران

استفاده ازیک رقم مشخص برای تخفیف به جای درصد برای رستوران ها به دودلیل بیشتر جواب خواهد داد. اولا مشتری ها دیگر نیاز به محاسبات ذهنی ندارند ثانیا با ذکر یلدا در کنار قیمت های تخفیف خورده یا زدن رقم تخفیف روی منو یا صفحه نمایشی که با تم شب یلدا مزین شده بیشتر به چشم می آید.

 

3-محصولات خود را در پکیج ارائه دهید

افزایش فروش شب یلدا رستوران

بیشتر مشتریان در سایر روزهای سال با دقت فراوان در مورد یک کالا تصمیم گیری می کنند و تمام جزییات آن را در نظر می گیرند. اما شما می توانید دراین روز غذاها و نوشیدنی های خود را به صورت پکیج و با درصدی تخفیف ارائه دهید چون برای آن ها کشش بیشتری خواهد داشت و با ریزبینی کمتری انتخاب خواهند کرد.

دادن تخفیف در این روزها شاید در نگاه اول زیان اقتصادی به حساب بیاید اما با کیفیت خوب محصولتان می توانید آن هارا به مشتری های بلند مدت خود تبدیل کنید..

منبع : مطالب وبلاگ سایت ایرانیان پکجذب جوانان در رستوران های بزرگ

یازار :

+0 به یه ن

جذب جوانان در رستوران میتواند یکی از راه هایی باشد که شما از طریق آن بتوانید به یک درآمد خوب برسید اما شاید پیش خودتان بپرسید چرا جوانان میتوانند کمک بیشتری به رستوران ها بکنند . در این مطلب قصد داریم تاثیر حضور جوانان در رستوران ها و نحوه جذب آنها را هدمت شما ارائه بدهیم . ترفند هایی برای جذب مشتریان جوان

جذب مشتری های وفادار مخصوصا مشتریان جوان ترفند هایی تاثیر گذار دارد که شاید تا امروز از آنها اطلاع نداشته باشید . اوایل دوران رستوران داری , رستوران دار ها تمرکز خودشان روی مشتری هایی گزاشته بودند که به رژیم غذایی خود اهمیت میدادند و نسبت به آن وسواس داشتند . هدف اصلی آنها ارائه منوی غذایی متناسب با فصلی که در آن قرار داشتند و تهیه مواد اولیه مصرفی متناسب با آن فصل  و همچنین غذای های محلی و در دسترس , و غذا های خانگی که بیشتر مردم برای سلامت بیشتر به آنها اهمیت میدادند  بود .

جذب جوانان به رستوران

جذب جوانان به رستوران

جذب جوانان به رستوران

در اصل بیشتر تلاش میکردند تا غذایی درست کنند که یاد آور غذاهای خانگی باشد و مشتریان به یاد خانواده بیاندازد . با این کار به هدف خود رسیده بودند اما مشتریان آنها را افرادی سن و سال داری تشکیل داد که ترجیح میدادند برای وعده های غذایی خود از گزینه های سالم تری استفاده کنند .

اما افراد جوان در بیشتر مواقع خواستار تهیه غذای بیرون بر بودند و انتظار داشتند مواقعی که به رستورانی میروند غذای آنها سریع درست شود و به دستشان برسد. آنها بیشتر به دنبال رستوران هایی با قابلیت پخت و پز سریع , قیمت مناسب و رستوران های زنجیره ایی بودند تا بتوانند هر جای شهر یا کشور از آن رستوران استفاده کنند .

به همین دلیل رستوران ها حال وهوای جدیدی به خود گرفته اند و بیشتر تمرکز خودشان گزاشتند برای جذب مشتری های جوان بدلیل اینکه هم تعداد آنها بیشتر بود و هم اینکه از شور و اشتیاق بیشتری برخوردار بودند . جذب جوانان به رستوران

دکور رستوران ها , منو های رستوران ها , محیط رستوران ها , غذای های آن , کارکنان رستوران ها و … کلی موارد دیگر از مشتری های جوان تاثیر گرفته اند و رستوران های مدرن و مجلل شکل گرفتند . جذب جوانان به رستوران

جذب جوانان به رستوران 

متن بالا خلاصه صحبت‌های یکی از مالکین رستوران‌های زنجیره ای محبوب و معروف در دنیا است. اما این رستوران‌های معروف چگونه قادر به جذب مشتری های جوان شده اند ؟ در ادامه نگاهی دقیق تر به این مورد میکنیم .


جذب جوانان به رستوران
جذب جوانان به رستوران

محیطی مرتبط با سلایق جوانان

در مطالب قبلی این وبلاگ راجب محیط رستوران و نحوه راه اندازی مفصل صحبت کردیم . محیط رستوران یکی از اولین راه های جذب مشتری است . شما هیچوقت وارد رستورانی که محیط نامناسبی داشته باشد نمیشوید و سعی میکنید همیشه بهترین مکان هارو برای تفریح انتخاب کنید .

بنابراین محیط رستوران علاوه بر تمیز بودن و بهداشتی بودن باید عامه پسند باشد . اکثر رستوران ها برای جذب مشتری جوان محیط رستوران با سلایق جوانان تازیین میکند .

به طور مثال کافه رستوران گاراژ در محیط رستوران خود از ماشین های ماکت به عنوان میز های رستوران استفاده کرده است و چسباندن برچسب های ماشین و علایم خیابان بر روی دیوار رستوران محیطی جالب و زیبا برای مشتریان جوان درست کرده است . 

در منو رستوران خود چه چیزهایی قرار دهیم ؟

سعی کنید منو رستوران خودتان ساده و روان طراحی کنید و در آن از آیتم های ساده و عامه پسند استفاده کنید ! توجه کنید تمامی مشتریان شما جوان نیستند پس حتما در انتخاب منو خود دقت کنید و آنرا متناسب  برای افراد جامعه طراحی کنید .

میتوانید سرگرمی های رستوران خود در منو اضافه کنید . در واقع هدف ما جلب رضایت والدین و کودکان نیز هست . نحوه نگارش و منوی رستوران باید به گونه ایی باشد که به مشتریان اجازه گشتن در لا به لای سطر ها را بدهد و با یک نگاه کلی متوجه تمامی آیتم های منو بشوند . همچنین در منو رستوران خود ذکر کنید که غذای های بیرون بر دارید و با استفاده از بسته بندی های مناسب , جعبه پیتزا , جعبه برگر , جعبه سیب زمینی و… برایشان ارسال میکنید .

جذب جوانان به رستوران

به طور مثال در اولین مرحله از صبحانه ها, پیش غذا ها و پیشنهادات خودتان استفاده کنید در ادامه خیلی سریع به سراغ غذا اصلی نروید . سعی کنید در منو مشتریان سرگرم کنید از بازی فکری استفاده کنید . از پرسش و پاسخ های جالب استفاده کنید . در عین حال که از سادگی و روانی برخوردار است بسیار کاربردی و مورد توجه مشتریان نیز است .

کیفیت بالای غذا و رضایت مشتری

بعد از اینکه مشتریان از رستوران شما خارج میشوند راجب محیط و … صحبت میکنند .از همه آنها مهم تر صحبتی است که در مورد کیفیت غذای شما میکنند . کیفیت غذای شما باعث میشود تا دوباره به رستوران شما بیایند . و به مشتری های وفادار شما تبدیل شوند . پس حتما سر آشپز های ماهری در رستوران خود استخدام کنید . اصلی ترین هدف شما در منو باید ارائه تازه ترین و مناسب ترین مواد غذایی متناسب با فصل باشد

کارکنان جوان , محیط دوستانه , سرویس سریع

مشتریان انتظار دریافت سرویس سریع و دقیق را دارند . مشتریان شما چه غذای خود را در رستوران صرف کنند یا غذای بیرون بر سفارش بدهند باید توقعات آنها را برآورده کنید . از کارکنان جوان دعوت به همکاری کنید تا فضای شادی به محیط رستوران شما بدهند . از نیرو های خوش برخورد و حرفه ایی و همچنین با سلیقه استفاده کنید . سعی کنید سرویس هایی که مشتری ها میدهید خیلی سریع باشد و کیفیت بالایی داشت باشد

شرایط مناسب مزیت یک رستوران شمرده میشود

برای جذب مشتری جوان نیازی به تهیه بازی‌های ویدئویی یا اتاق بازی بچه‌ها نیست. امروزه وجود یک اینترنت وایفای رایگان در رستوران برای جلب نظر مشتری کافی میباشد . امروزه تمامی افراد گوشی های هوشمند دارند و اگر در رستوران شما به اینترنت متصل شوند احساس راحتی بیشتری دارند و همچنین میتوانند از رستوران شما در فضای مجازی صحبت بکنند .


  • [ 1 ]